IEG, OROAREZZO:PREMIÈRE YARIŞMASI

IEG, OROAREZZO:PREMIÈRE YARIŞMASI

IEG, OROAREZZO:PREMIÈRE YARIŞMASININ TEMASI EN İYİ ALTIN TAKI ÜRETİMİ İÇİN HAFİFLİKTİR.

* Made in Italy altın ve mücevher üretiminin mükemmelliğini en iyi ifade eden mücevher ödülüne 32. kez başvuru için son başvuru tarihi 21 Nisan olarak belirlendi.

* Yarışan kreasyonlar, İtalyan Sergi Grubu'nun uluslararası vitrini Oroarezzo'da sergilenecek: genç öğrencilere açık yeni Yetenekler kategorisindeki projeler, sergileyen şirketlerin kreasyonlarıyla birlikte sergilenecek.

*Temayı başlatan ve kazananları 14 Mayıs Pazar günü açıklayacak olan jüriye başkanlık edecek olan Beppe Angiolini'nin daveti "Şaşırtmaya ve şaşırmaya çalışalım"dır.

www.oroarezzo.it/en | Shaping Jewelry Ideas

Yaratıcılığın, tasarımın, şeklin ve hacmin sınırı yok; tek şart, mücevherin ışık gücü. Işık, Oroarezzo 2023'ün katıldığı Premiere yarışmasının temasıdır.Gerçekleşmesi planlanan altın, gümüş ve mücevher üretimine özel İtalian Exhibiton Group etkinliği 13-16 Mayıs tarihleri ​​arasında İtalya'nın Arezzo kentindeki Arezzo Fiere e Congressi'de Made in Italy üretimi ve yaratıcı mükemmelliği kutlayacak.

Şimdi 32. versiyonunda Première, Ulusal Moda Alıcıları Odası Onursal Başkanı Beppe Angiolini ve Oroarezzo Büyükelçisi ile ortaklığın devam ettiğini görüyor; bu yıllar içinde tutkuyla sürdürülen, mücevher, stil ve moda arasındaki derin bağı teşvik eden Arezzo ve diğer İtalyan bölgelerinin kuyumculuk geleneğini temsil eden bir projedir. Angiolini "Her koleksiyonda kendini yeniden icat eden ve her zaman geleceği hedeflerken gelenekleri ve kökleri yeniden keşfeden, modada olanlara benzer şekilde daha çok kişisel stile dayalı bir felsefe var.Hem ticari hem de hepsinden önemlisi insani açıdan yıllarca süren büyük zorlukların ardından mevcut ihtiyacın bu olduğunu, her birininsahip olduğu hayal gücünü, değeri, umudu, yeniden doğuşu, yeniliği ve tanınabilirliği aramak gerektiğini düşünüyorum » şeklinde konuşuyor.

PREMIERE 2023 TEMASI: IŞIKTAN İLHAM ALAN MÜCEVHERLER 

 İnce veya hacimli, sert veya esnek, klasik veya modern, renkli veya tek renkli. Première yarışmasının yeni baskısı, her rakip şirketin ve katılımcının yaratıcılığına ve ilhamına sınır koymadan her tür, stil, tasarım, işçilik ve boyutta mücevher projelerine ve üretimine erişecek:tek şart, mücevherlerin ifade edebilmesi gereken ışıktır. Bu nedenle değerli fikirlerini en üst düzeyde özgürlükle sunabilen usta kuyumcular ve tasarımcılar için ilgi çekici bir meydan okumadır.

Angiolini «IŞIK teması olabildiğince büyüleyici ve özgür. Geleneksel altın, gümüş ve değerli taşlardan yeni ürünlerin keşfedilmemiş icatlarına ve olağanüstü tasarımlara kadar her türlü malzememiz mevcuttur, şaşırtmaya ve şaşırmaya çalışalım” diyor.

OROAREZZO ŞİRKETLERİ REKABETTE

Première, her baskıda endüstrinin dikkatini çekerek, kreasyonları ulusal altın ve mücevherde en iyi niteliklere şekil veren sergileyen şirketlerin bilgi birikimine dikkat çekiyor. Oroarezzo etkinliği boyunca sergilenecek yarışma girişleri, stil ifadeleri, üretim becerileri ve yaratıcılık 21 Nisan'a kadar kabul edilecek.

YETENEKLER” SON İLAVE: PREMIÈRE ÖĞRENCİLERE AÇILIYOR

Première vitrini ilk kez kuyumculuk okullarından öğrencilerin tasarımlarını ağırlıyor. Gelecek vadeden genç kuyumcuların takı tasarımları, sergileyen şirketlerinkiyle birlikte sergilenecek ve benzeri görülmemiş “Yetenekler” kategorisinde her konuda projelerle rekabet edebilecek.Yarışmanın bir güncellemesiyle Arezzo bölgesindeki imalat ortaklarının işbirliği sayesinde yarının en çok hak eden yaratıcılarına fikirlerinin üretildiğini görme fırsatı sunacak

Yeni Yetenekler kategorisiyle Oroarezzo geleceğe bakıyor ve yeni yetenekleri desteklemeyi, şirketlerle doğrudan teması ve altın sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlere yönelik arz ve talep arasındaki karşılaşmayı teşvik etmeyi amaçlıyor. Sürekli artan mesleki fırsatlar sunan bir sektör: Confindustria Federorafi anketlerine göre, önümüzdeki beş yıl içinde yeni çalışanlara ve nesiller arası ciroya olan talep, mevcut toplam işgücünün %8 / 10'una yakın.

KAZANANLAR BİLDİRİSİ 14 MAYIS PAZAR GÜNÜ

Yarışmaya katılan mücevherler ve Yeteneklerin teklifleri sektör uzmanlarından gazeteciler, moda kanaat önderleri, blog yazarları ve stil uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek.  14 Mayıs Pazar günü Arezzo'daki Sugar Showroom'unda kazananların duyuru törenine ev sahipliği yapacak olan Jüriye, Beppe Angiolini başkanlık edecek.