Preservation – İtalyan Pavilyonu (Hainan Expo)

Preservation – İtalyan Pavilyonu (Hainan Expo)

İtalyan Ticaret Komisyonu (ICE-Agenzia) Italian Exhibition Group (IEG) Bağımsız Gözlemevi  Trendvision Jewellery+ Forecasting ile işbirliği içinde, The Jewellery Trendbook 2025+'dan ilham alan "PRESERVATION" Sergisini sunuyor.

Çin Uluslararası Tüketici Ürünleri Fuarı- Hainan Expo'nun 4. baskısındaki italyan Pavilyonu, italyan Ticaret Komisyonu (ICE-Agenzia) tarafından, İtalyan işçiliğini tanımlayan gelenek ve yeniliğin eşsiz karışımını vurgulayan italyan Tasarımına sürükleyici bir yolculuk sunan vizyoner bir projenin gerçekleştirilmesiyle düzenlenecek. Bu sergi, italyan işçiliğinin ve teknolojisinin özünü araştırıyor.

Trendvision Jewellery + Forecasting the Independent Observatory of IEG ile işbirliği içindeki proje, gelecekteki fuarlara ve perakendeciliğe ilham vermek için tasarlanmış deneyimsel bir vitrin sunan 'KORUMA' temalı. İtalyan yaşam tarzını Lüksün özüyle harmanlayarak, Made in Italy'nin
zamansız değerlerini kutluyor, kültürel kökleri geleceğe yönelik bir mirası şekillendirmek için fütürist bir vizyonla filtreliyor.  Amacımız, nesilleri aşan, anlamlı değişim ve ilerlemeye ilham veren kalıcı bir mirası geride bırakmaktır.

Sergi dört bölüme ayrılmıştır: People, Planet, Heritage ve Future Legacy, seçilen 17 İtalyan Markasını sergiliyor ve tasarım, işçilik ve yenilikçi teknolojideki en son mücevher yönlerini vurguluyor."PRESERVATION"  İtalyan Tasarımını Çin ile buluşturuyor, bağlantılar kuruyor ve lüksün ve geleneğin geleceğini şekillendiriyor.

Kültürlerin kesiştiği ve iç içe geçtiği bir dünyada mücevher, sınırları ve dilleri aşan bir birlik feneri olarak duruyor. Mücevher, estetik cazibesinin ötesinde, stilistik kodlar ve benzersiz sembollerle uzak kültürleri birbirine bağlayan evrensel bir dil olan derin bir ortam görevi görür. Mücevherat aynı zamanda yenilik ve füzyon için bir katalizör görevi görür. Tarzların bu şekilde harmanlanması, çağdaşlığı kucaklarken, kültürel diyaloğu ve anlayışı teşvik ederken gelenekleri onurlandıran yenilikçi tasarımlara yol açar.

MİRAS 

İtalyan işçiliği, kültürel mirasımız bağlamında önemli bir rol oynamaktadır. İtalyan mücevherleri sadece kaliteli işçiliğin bir vitrini değil; ülkemizin tarihini ve asırlık geleneğini de beraberinde taşıyor. Titizlikle hazırlanmış mücevherler, kuyumculuk sanatında italyan mükemmelliğini temsil ediyor. Titiz malzeme seçimi, detaylarda hassasiyet ve geleneksel tekniklerin çağdaş yeniliklerle kaynaşması, her mücevher parçasına benzersiz bir karakter kazandırır. Her nesne sadece bir süs değil, bir tarih, kültür ve kimlik kabıdır.

GELECEĞİN mirası

"Geleceğin Mirası" kavramı, geleceğin kültürel evrimine büyüleyici bir bakış açısı sunarak, onu yalnızca ilerleme olarak değil, aynı zamanda şimdiki ve geçmiş kültürler arasında bir yakınsama olarak hayal ederek, nesiller arasında bir köprü görevi görerek ve geçmiş kültürel mirası güncel dijital trendlere bağlayarak sunuyor.

Katılımcı Ortaklar: Amedeo Scognamiglio, Anna Porcu, Antonini Milano, Crivelli, Demeglio, Fratelli Bovo, Giovanni Ferraris, Gismondi1754, Inbili.Co, Jjewels Milano,K Di Kuore, Le Sibille, Lisa O, Margherita Burgener, Roberto Coin, Superoro, Vendorafa.                                                       

Ünlü endüstri lideri, kreatif direktör ve Trendvision Jewellery Forecasting'in kurucu ortağı  Paola De Luca, kadın liderliğine özel bir vurgu yaparak "Pazar Eğilimleri: Lüks Piyasayı Yönlendiren Tüketim Kültürü" üzerine büyüleyici bir konferans vermeye hazırlanıyor. 14 Nisan'da tam günlük bir seminerin parçası olarak planlanan oturum (saat 2: 55 ile 3: 10 arasında bekleniyor), lüks pazarın gelişen manzarası ve tüketicinin etkili rolü hakkında değerli bilgiler vaat ediyor

                                                                                                                                                                                

Hainan Expo, Güney Çin'in başlıca turistik yerlerinden biri olan ve uluslararası turist ve yatırımları çekmeyi amaçlayan Hainan Adası'nda düzenlenen tüketici ürünleri için en önemli fuardır. Sergi, kuyumculuk ve modaya odaklanan çeşitli sektörleri içeriyor. Hainan Expo, Hainan Serbest Ticaret Limanı'nın uygulanmasında önemli bir role sahiptir ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak için bir fırsat ve küresel tüketici ürünlerini sergilemek ve ticaret yapmak için bir platform sunar.