OROAREZZO: ULUSLARARASI ALICILAR VE PERAKENDECİLER BULUŞUYOR

OROAREZZO: ULUSLARARASI ALICILAR VE PERAKENDECİLER BULUŞUYOR

* 13-16 Mayıs tarihleri arasında Italian Exhibition Group'un kaliteli mücevher üretimi platformu, lüks ve moda sektöründe hızla büyüyen bir segment olan benzersiz kreasyonlar ve özel firmalar için en iyi üreticileri Arezzo Fiere e Congressi'ye getirecek

* Fuarda altın, gümüş, sürdürülebilir mücevher ve teknoloji, hammaddelerin etik kökenine özen gösteren bir tedarik zinciri ve hatta bir B-Corp yer alacak. (B Corp sertifikası markanızın sosyal ve çevresel olarak dünyaya karşı sorumlu olduğunun bir göstergesidir)

*İtalya'nın Arezzo, Vicenza, Valenza ilçelerinden altın, gümüş ve mücevher üretimine odaklanarak içeriği gelişecek bir fuar için katılımcılar arasında onaylar ve önemli yeni girişler bekleniyor.

www.oroarezzo.it | Shaping Jewelry Ideas


Mücevher fikirleri, lüks ve moda sektöründe önemli ölçüde arttığı gösterilen bir segment olan benzersiz kreasyonların ve özel markaların tasarımı ve geliştirilmesi için en iyi italyan altın, gümüş ve mücevher üretimine adanmış etkinlik olan Oroarezzo'da şekilleniyor.Pazar, büyük markalar, toptancılar ve uluslararası perakendeciler, 13-16 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Arezzo Fiere e Congressi salonlarında Made in Italy tasarımı ve yeniliği, sürdürülebilirliğe gösterilen özen ve üretim işçiliği ile karşılaşacak.

Italian Exhibition Group Arezzo formatının 42. versiyonuna yaptığı geliştirme nedeniyle yenilenen bir teklif yapıyor. Arezzo Fiere e Congressi, Arezzo-Siena Ticaret Odası, Arezzo Belediyesi, Arezzo Eyaleti ve Toskana Bölgesi ile birlikte IEG, İtalyan üretiminin merkeziyetini geliştiriyor ve yeniden başlatıyor. Fuar düzeninin yeniden düzenlenmesiyle  farklı ürün kategorileri (altın, gümüş eşya, mücevherat, teknoloji, nakit ve taşıma) arasında gezinmek daha kolay olacak ve bu da iş eşleştirmesini artıracak ve daha fazla etkinlik ve verimlilik açısından alıcıların deneyimini iyileştirecektir. Proje, yeni şirketleri kendisine katılmaya ikna etti ve  aynı zamanda katılımcılarla iletişim kurmalarına ve fuar günleri için ajandalarını düzenlemelerine olanak tanıyan "The Jewellery Golden Cloud" dijital platformuna katılımlarını onaylayıp kayıt olan uluslararası alıcılar tarafından da takdir edildi.

İTALYAN BÖLGELERİ AREZZO, VİCENZA, VALENZA'DAN ÜRETİM MÜKEMMELLİĞİ
Oroarezzo'ya katılan en iyi imalat şirketleri arasında Unoaerre, Graziella & Braccialini, Gold Art, Gordini srl, Quadrifoglio, Omega Art, A.M.P., Croma Catene gibi Arezzo'dan oyuncular,  Chrysos ve Karizia gibi Vicenza bölgesinden Made in Italy'nin ayırt edici ve devredilemez bir özelliği olan ve üretimleri tipik olarak elmas ve yarı değerli taşları içeren şirketler yer alacak. Valenza gold bölgesinin üretim becerilerinin temsilinde bugüne kadar onaylanan yeni kayıtlar arasında Moraglione, büyük yabancı markalar tedarik eden bir şirket olan FA Gioielli, diğer markalar ve zincir mağazalar için modern ve sofistike bir tasarıma sahip koleksiyonlar yaratan Giloro ve Stefano & C gibi mücevher tasarımı ve prototipleme yapantarihi oyuncular yer alıyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM SERGİLENİYOR
Arezzo kaliteli üretim platformu, tedarik zincirinin sürdürülebilir üretime ve etik sertifikasyona olan bağlılığını sağlayan çözümlere de odaklanmaktadır. En iyi örnekler arasında: Çevresel ve sosyal performansı nedeniyle uluslararası sertifikalı bir B-Corp olan Vicenza'dan D'orcia ve ayrıca altın işleme sırasında kullanılan suyu geri dönüştürmek için makine yatırımları yer alıyor; Valenza'dan Moraglione, yılın başında, mücevher endüstrisi için sürdürülebilirlik standartlarını tanımlayan dünyanın önde gelen kuruluşu olan RJC - Responsible Jewellery Council'e üye oldu ve ve Ronco, Vicenza genel merkezinde kurulu fotovoltaik sistemlerden kaynaklanan üretim süreçlerinde enerji tasarrufu sağlayan Kalite Yönetim Sistemleri için ISO 9001 sertifikasına sahiptir.

LÜKS VE MODADA ÖZEL MARKALI MÜCEVHER VE ALTIN ÜRETİMİ ARTIYOR
Bu nedenle Oroarezzo, Business of Fashion ve McKinsey & Company tarafından yayınlanan State of Fashion Watches & Jewellery raporuna (2021) göre, dünya altın ve mücevher üretiminin yaklaşık yüzde 80'ini temsil eden bir segment olan üretim için en iyi uluslararası etkinlik olarak öne çıkıyor. Uluslararası Mağazalar Birliği'nin (Iads) 2023 verilerine göre, üyelerinin toplam cirosu üzerindeki ortalama özel etiket insidansı 2019'da% 9'dan 2022'de% 16'ya yükseldi bu nedenle BÜYÜK etkinlikte Arezzo, Vicenza ve Valenza ilçeleri lüks dünyada hızla büyüyen bir segmentin kahramanları olacak. Watches & Jewellery'nin tahminleri McKinsey raporu, 2019 ile 2025 yılları arasında moda evi, markaları altında satılan mücevherlerin yıllık büyüme oranının% 8-12 olacağını gösteriyor.Tüketiciler giderek bu tür ürünleri tercih etme eğiliminde ve büyük moda evleri buna uyum sağlıyor.Firmalar üretimleri için İtalya'ya bakıyor.