OROAREZZO PREMIÈRE, “AŞK VE GÜZELLİK”İ SEÇİYOR

OROAREZZO PREMIÈRE, “AŞK VE GÜZELLİK”İ SEÇİYOR

*IEG'nin Oroarezzo'sunda, Yetenekler kategorisinde 30 yaş altı gençlerin projeleriyle birlikte büyük isimlerin eserleri yarıştı.

*Jüri kazananları 12 Mayıs Pazar günü Arezzo Fiere e Congressi'de açıkladı.

Duyarlılığı ve duyguyu değerli bir nesneye dönüştürmek...Bu, Made in Italy'nin altın, gümüş ve mücevher sektöründeki üretken ve yaratıcı mükemmelliğini kutlayan Oroarezzo yarışması Premiere'nin 33. versiyonunun görevidir. 11-14 Mayıs tarihleri arasında Toskana'nın italyan üretim bölgesi Arezzo'daki Arezzo Fiere e Congressi'de gerçekleşen italian Exhibition Group etkinliğinde mücevher yarışması "Aşk ve Güzellik" temasına odaklandı. 

DUYGU VE MADDE ARASINDA MÜKEMMEL BİR EVLİLİK
"Duygu nasıl bir nesneye dönüştürülebilir?" yarışmanın sanat yönetmeni, Ulusal Moda Alıcıları Odası'nın onursal başkanı ve Oroarezzo'nun elçisi Beppe Angiolini harikalar yaratıyor. “Bu her zaman sanatın karşılaştığı bir zorluk olmuştur. İster büyük mimari ve resim eserlerinden, ister bir mücevher parçası gibi küçük bir yaratımdan bahsediyor olalım, heyecan verici bir başarı.” Bu nedenle, en yüce duygu olan aşkın öyküsünü anlatmak için değerli malzemelerin güzelliğine ve benzersizliğine odaklanarak yaratıcılığa yer veriliyor. “Yalnızca kalpler ve asma kilitler değil: Aşk aynı zamanda zincir ve özgürlüktür, uçacak kanatlardır ve bir gelecek inşa etmenin somutluğudur. Önemli olan rüyaların hafifliğini korumaktır", diye bitiriyor Angiolini.

OROAREZZO: KUYUMCU MÜKEMMELLİĞİNİN ULUSLARARASI VİTRİNİ
Première, Oroarezzo'nun katılımcı şirketleri için olağanüstü bir sahne olup, her fuarda bilgi birikimini vurgulamaktadır ve İtalyan kuyumculuk üretiminin yaratıcı potansiyelidir. «Oroarezzo ile dünyanın altın piyasası IEG'nin Küresel Sergi Müdürü Matteo Farsura, Mücevherat ve Moda bölümünü spot ışıklarının şehre ve onun mükemmelliğine odaklandığını söylüyor. «Tartışmasız bir kuyumculuk ustalığı geleneği, ortak hareket sayesinde yerel kurumlar ve ticaret birlikleri, gelen uluslararası alıcılara benzersiz bir sanatsal ve kültürel miras, girişimcilik dokusunun canlılığı ve sıcak bir karşılama ile zenginleştirilmiş benzersiz bir deneyim sunuyor». şeklinde konuşuyor

GELİŞEN YETENEKLER: KUYUMCU OKULU ÖĞRENCİLERİ İÇİN "YETENEKLER" KATEGORİSİ
Oroarezzo 2024, kuyumculuk sektöründe genç yeteneklerin yetiştirilmesine olan bağlılığını teyit etti ve kuyumculuk okullarındaki öğrencilere açık olan “Yetenekler” yarışma kategorisi bir kez daha gerçekleştirildi. Gençler, etkinliğe katılan firmaların yanı sıra takı tasarımlarıyla da katılarak yeteneklerini sergileme fırsatı buldu.

Yarışmayı kazanana şans verilecek
projelerini fuara katılan firmalardan biriyle işbirliği içinde üretip, yıl sonunda IEG'nin Arezzo'da düzenleyeceği İtalyan Mücevher Zirvesi 2024'te sunacak. “Yetenekler” girişimi kuyumculuk sektöründe arz ve talebin önemli bir buluşma noktası olup, bu alanda kariyer yapmak isteyen gençlere firmalarla tanışma ve kendilerini tanıtma fırsatı sunmaktadır.