OROAREZZO, 33. PREMIÈRE YARIŞMASININ KAZANANLARI

OROAREZZO, 33. PREMIÈRE YARIŞMASININ KAZANANLARI

* Jüri tarafından 17 şirket ödüllendirildi ve 53 katılımcı arasından bir özel mansiyon verildi.
* Beş kategoride, Made in Italy'nin en iyi altın ve mücevher trendleri: 30 yaş altı için tasarım, moda, gelenek, giyilebilir mimari ve yetenekler yer aldı

Premiere yarışmasının, 33. versiyonu, Made in Italy altın ve mücevher mükemmelliğini geliştiren yarışmanın kazananları açıklandı.
Sanat yönetmeni Beppe Angiolini'nin bu fuar için seçtiği “Aşk ve Güzellik” temasından ilham alan italyan semtlerinden altın ve mücevher firmaları, İtalyan Sergi Grubu'nun 14 Mayıs Salı gününe kadar devam eden uluslararası sergisi Oroarezzo için benzersiz parçalar yaratarak yaratıcılıklarını, tarzlarını ve moda duyarlılıklarını gösterdiler.Arezzo Fiere e Congressi'nin girişindeki Oroarezzo karşılama salonunda özel bir kurulumda sergilenen, birçok şirketten 53 eser (tam liste https://www.oroarezzo.it/en/premiere adresinde) yarışıyordu. Mücevher uzmanları, gazeteciler ve kanaat önderlerinden oluşan uluslararası bir jüri tarafından beş kategori ödüllendirildi.Ödül töreni Jo Squillo tarafından gerçekleştirildi.

Tasarım KATEGORİSİ
Alunno & Co. ”Filamenti" (Filamentler), aşka bağlı duygular gibi sonsuz hareket halinde. Femar "Insieme“ (Birlikte): Çin geleneğinde ”uyum içinde birlikte yaşamak" anlamına gelen, çiçek açan bir şakayığı andıran yumuşak altın bir bileklik. Kitty gerdanlık, altın bir iplik ve ”Bacio sul collo" (Boynundan öp) emaye. “Cleo öz sevgisi” olan Patros, tıpkı bir kucaklama gibi sert, ipek efektli bir grup tarafından kendimizi güçlü ve okşanmış hissetmemizi sağlıyor.

MODA KATEGORİSİ
D'orica: ”Rosa del deserto" (Çöl Gülü), her zaman sevgi duygularıyla bağlantılı bir çiçek olan therose'un zamansız güzelliğini ifade eden üç renkli altın kolye. Giloro: ”Aşk  tanrısı", elle kalıplanmış kristal kalpli altın yüzük, aşkın sembolü. Pronto Manifattura: Tanrıça Venüs'ten ilham alan ”Curve di venere" (Venüs'ün eğrileri), sevgi ve güzelliğin somutlaşmış hali olarak kabul edilir.

GELENEK KATEGORİSİ
Anima, aşkın doğduğu aile mücevherlerini hatırlatan, “vintage esintili” altın ve pırlanta kolyedir. “Volo dorato” (altın uçuş) ile Lucchetta 1953: keşfedilmemiş dünyalara açılan, kafes şeklinde bir kolyeye sahip altın bir kolye, ne sınırlayan ne de hapseden bir aşktır.

 


Moraglione 1922: “Anastasia” koleksiyonu, pembe kuvars armut damlası kabaşonlu, safir ve pırlantalı, sevgiyi, neşeyi ve küstahlığı karakterize eden pembe altın bir kolye ucu. Veneroso, “Venti Secondi” (Yirmi saniye), çünkü küçük bir jest kucaklaşmaya dönüşebilir. Altın ve Sevgililer günü kırmızısı mineden yapılmış bir kolyedir.

 

GİYİLEBİLİR HEYKELLER KATEGORİSİ
Roberto Intorre'den Coar: “Riti e reti” koleksiyonundan ağartılmış gümüşten “Onda” (Dalga) kolye heykeltıraş Roberto Intorre tarafından oluşturuldu.Aşk bir dalga gibidir. Luiber, “illumina amore” (sevgiyi aydınlatır): farklı bölümlerdeki parlak ve enerjik küresel şekillerden oluşan altın kaplama gümüş bileklik. Silver Light Grubu, kalp ve sonsuzluk aşk sembolleriyle bir yüzük: sıra dışı karamel bir kalptir. Arezzo Altın Bölgesi'nin İtalyan Stili ve Made in Italy'nin tartışmasız başkenti olmasına katkıda bulunan yaratıcı mükemmellik için ÖZEL ÖDÜL, altın kaplama bir kolye olan "Il perdono libera l'anima e cancella la paura" (Bağışlama ruhu özgürleştirir ve korkuyu siler) ile Graziella Braccialini'ye verildi.Unoaerre Industries'in “Nuances”i en iyi gölgeleri ve ışığı yakalayan en güzel tonlarda doğal taşlara sahip kolyesidir. Giordini, 60. yılını Japonya'nın harikalarından ilham alan altın “Japon Aşkı” bileziği ve aşkın sembolü kamelya çiçekleri ile kutluyor.

 

PREMIÈRE: YETENEKLER BÖLÜMÜ                                                                                                                 

Yetenekler kategorisi, İtalyan kuyumculuk okullarından gelen genç öğrenciler ve 30 yaşın altındaki tasarımcılar içindir. Chiara Angeli'nin küresel Korcion değerli taş kolyeli zarif bir kolye taslağı ve San Sepolcro'daki Giovagnoli Sanat Lisesi taslağı ile Arezzo'nun Profesyonel Kuyumcular Teknik Enstitüsü'ne birincilik verildi. Asia Barberi'nin “'Braccianello”su, ortasında halkalı küçük zincirlerin çıktığı, ortasında taş bulunan bir bilezik setiydi.

Kazananlara, yerel ortak şirketlerin işbirliği sayesinde ürettikleri kreasyonlarını ücretsiz olarak görme şansı verilecek ve Aralık 2024'te Arezzo'da düzenlenecek dördüncü İtalyan Mücevher Zirvesi'nde sergilenecek. Etkinlik sponsoru: Audi Autocentri Giustozzi Autocentri Giustozzi bayiliği 1953 yılında kuruldu ve yıllar geçtikçe otomotiv panoramasında bir referans noktası haline geldi. Autocentri Giustozzi, 2021'den beri Audi markasıyla Arezzo'ya katılıyor.

Etkinlik sponsoru: Audi Autocentri Giustozzi Autocentri Giustozzi bayiliği 1953 yılında kuruldu ve yıllar geçtikçe otomotiv panoramasında bir referans noktası haline geldi. Autocentri Giustozzi, 2021'den beri Audi markasıyla Arezzo'ya katılıyor.