OROAREZZO 2023, IEG: 2022'ye göre +%40 daha fazla ziyaretçi

OROAREZZO 2023, IEG: 2022'ye göre +%40 daha fazla ziyaretçi

OROAREZZO 2023, IEG: 2022'ye göre +%40 daha fazla ziyaretçi ile, pandemi öncesi seviyelere geri döndü

* Italian Exhibition Group'un, İtalyan yapımı altın ve mücevher üretimine adanmış etkinliğinin 42.si gerçekleştirildi
* 100 ülkeden küresel katılımın; %42'si Avrupa'yı, %25'i Ortadoğu'yu, %11'i (Amerika ve Asya'yı) %9'u Afrika'yı temsil eden yabancı katılımcılardan oluştu.
* Tasarım ve gelecek, gösterinin elçisi Beppe Angiolini tarafından tasarlanan Premiere yarışması, eyaletteki kuyumculuk okullarından yeteneklere açıldı.

Değişme cesareti, Oroarezzo 2023'ün evrimini 2022'ye kıyasla +%40 katılımla ödüllendiriyor. Made in Italy mücevher üretimine adanan ve bu yıl konseptini mücevher üretimine daha fazla odaklanarak yenileyen Italian Exhibition Group etkinliği sona erdi. Arezzo Fiere e Congressi Expo salonlarında yeni bir düzen ile birleştirilen, yeni formülü özetleyen tema “Takı Fikirlerini Şekillendirmek” oldu. 2022'de bir önceki yıla göre %19'luk bir büyüme kaydederek 3,2 milyar avroluk bir değer kaydeden Arezzo bölgesinden yapılan ihracattaki sıçramayla birlikte, bu faktörler 2019'daki katılım seviyelerine geri dönen IEG'nin Takı ve Moda  kataloğunda etkinliğini ödüllendirdi.

100 ülkeden gelen ziyaretçilerle küresel olan Oroarezzo 2023'ün küresel başarısı son yıllarda hiç bu kadar fazla olmamıştı. Coğrafi bölgeler arasında yabancı katılımın % 42'si Avrupa'yı, ardından % 25,5 ile Orta Doğu, Amerika (% 11,3), Asya (% 11) ve Afrika'yı (% 9,1) temsil ediyordu. Kesin olmak gerekirse, Avrupa için en çok temsil edilen ülkeler ispanya, Fransa ve Romanya, Orta Doğu için Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan ve Türkiye ve Amerika için ABD idi. Uzak Doğu'dan alıcılar Çin, Hong Kong ve Japonya (% 5,6) ile geri döndü, Meksika ve Arjantin neredeyse % 3 ile Latin Amerika'dan en çok temsil edilen ülkeler arasındaydı ve % 2'ye yakın oranla Orta Asya ülkelerinden en çok temsil edilen Özbekistan'dı.İtalyan Ticaret Ajansı (ITA), Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ile işbirliği ve IEG'NİN uluslararası bölgesel danışmanlar ağının çalışmaları sayesinde bu 42. etkinlik için alıcı sayısı  55 ülkeden 430 ile iki katına çıktı.

OROAREZZO, EVRİMİN BEŞ TEMEL TAŞI
2023 etkinliğinde değişimin beş temel taşı yer aldı. Her şeyden önce, Oroarezzo'ya altın ve mücevher endüstrisinin etkinlik takviminde yeni bir konum tahsis edildi ve altın ve mücevher üretimine ve teknoloji segmentine daha fazla alan ayrıldı.Ziyaretçiler, çeşitli fuar sektörleri arasındaki deneyimlerini kolaylaştıran yeni bir düzen buldular ve hepsi katılımcılar tarafından önemli olarak işaret edilen "alıcıların birliğine" oldukça büyük bir yatırım yapıldı.Son olarak, sürekli artan bir içerik programı ve Premiere yarışmasında yeni “Yetenekler” kategorisi ile genç nesillerin katılımı Beppe Angiolini tarafından organize edildi.

PAYDAŞLARLA PAYLAŞILAN BİR YOL
Arezzo Fiere e Congressi'den Arezzo-Siena Ticaret Odası, Arezzo Belediyesi, Arezzo Eyaleti, Toskana Bölgesi ve Arezzo Kuyumculuk Konseyi, Confindustria Federorafi, Confartigianato, CNA, AFEMO, Assocoral ve Confcommercio Federpreziosi'ye kadar IEG,  yerel paydaşlarla  bir değişiklik paylaşıp uyguladı.Oroarezzo'nun DNA'sının kendi bölgesinde ve İtalyan endüstrisi bağlamında ve dış referans pazarları çerçevesinde üretim mükemmelliği ve en son teknoloji ile daha da belirgin hale gelmesine katkıda bulunan kolektif bir çalışma, tüm dünyada takdir edildi ve gıpta ile bakıldı.Bölgedeki oyuncularla yapılan bu ortak çaba, diğer şeylerin yanı sıra, yabancı alıcılara adanmış Confguide Confcommercio Arezzo ile işbirliği içinde düzenlenen Deneyimsel bir Altın Şehri turu etkinliğine yol açtı.

OROAREZZO, YENİ YETENEKLER ARAYIŞINDA
Ulusal Moda Alıcıları Odası onursal başkanı, Oroarezzo'nun elçisi ve sanat yönetmeni Beppe Angiolini'nin yaratıcılığı sayesinde, 32. Première yarışması bu yıl yeni bir kategori olan “Yetenekler” ile daha da zenginleştirildi.

Arezzo semtinin sahip olduğu tarihi bir anda Ulusal üretimin yaklaşık üçte birinin dış pazarlara gitmesiyle İtalyan ihracat şampiyonu olmak, sektördeki kuşak değişimi artık çok önemli.

Kuyumcunun yaratıcılığını ve tarzını birleştirmek için arezzo ve italyan semtlerindeki geleneği mücevher sanatının geleceğine taşıyan “ "Yetenekler“, bölge kuyumculuk okullarındaki üç kurstan öğrencileri "ışık" temasıyla görevlendirip izleyici kitlesini genişletti. (Bunlardan her ikisi de Arezzo'da bulunan Siena Üniversitesi, Arezzo Kampüsü, Margaritone Teknik Enstitüsü ve Piero della Francesca Eyalet Lisesi'nde Takı Tarihi, Tasarımı ve Pazarlama Yüksek Lisansı'dır)