Miart Uluslararası Modern ve Çağdaş Sanat Fuarı

Miart Uluslararası Modern ve Çağdaş Sanat Fuarı

Fiera Milano tarafından düzenlenen ve Nicola Ricciardi tarafından yönetilen Milano'daki uluslararası modern ve çağdaş sanat fuarı "Miart" Club degli Orafi'nin katılımıyla 16 Nisan'da sona erdi.

Fuarın 27. verisyonunda katılımcı galerilerin sayısı 27 ülkeden 169'a ulaştı, uluslararası katılımcı ekibi %40 arttı ve satın alımlar iki katına çıktı.Club degli Orafi Italia, Miart 2023'e, Alba Cappellieri'nin küratörlüğünü yaptığı "DoubleFace - Tangible and Intangible in Art Jewelry" sergisiyle, sanat dünyasına Made in Italy üretilen yüksek mücevher
arasındaki bağlantıyı somutlaştırabilecek rafine bir eser seçkisiyle katıldı.

Çift Yüz-sergi

Eserler, somut ve maddi olmayan nitelikler açısından Çift Yüzleri, değerli taşları ve imalatçıları ifade etme sanatsal yetenekleri, aynı zamanda fikirleri, kavramları, çağdaşlığın alışılmadık manzaraları için seçilmiştir. Sergilenen mücevherler, birçok açıdan olgunlaşmış sanatsal kavramlar içermekteydi. Cesari & Rinaldi Gemmai ve Unoaerre'nin mücevherlerini yaratan Gio Pomodoro ve de'nobili'nin bileziğinin yaratıcısı Sergio Fermariello gibi sanatçılarla yapılanlar önemli işbirliklerinin ifadesidir.

Kuyumculuk alanındaki araştırmalarını burada büyük ilgi ve kaliteyle yorumlayan; Pointillisme ve Miro Karnavalı'ndan ilham alan Mattioli'nin Arlecchino Puzzle küpelerinde veya Constantin Brancusi, Ma Bill'in heykellerinin zarif ve yumuşak şekillerine atıfta bulunan Vhernier'in kreasyonlarında olduğu gibi, Bill veya Barbara Heporth veya Art Nouveau'nun kıvrımlılığından ilham alan Alfredo Correnti'nin dönüştürülebilir kolyesi olarak sanattan ilham alan mücevherlerdir

Bunlar, bin yıllık mücevher geleneğinin yeni malzemelerin yeniliğiyle buluştuğu Angeletti'nin braccialeAve bileziğinde veya Liverino'nun heykele dönüştürülen mercan kafatasında olduğu gibi sanatsal deneyleri keşfeden mücevherlerdir.