IEG: OROAREZZO 2024, YABANCI ZİYARETÇİLERDE +% 14 ARTIŞ, GEÇEN YILA GÖRE +% 5 GENEL BÜYÜME

IEG: OROAREZZO 2024, YABANCI ZİYARETÇİLERDE +% 14 ARTIŞ, GEÇEN YILA GÖRE +% 5 GENEL BÜYÜME

* Italian Exhibition Group'un Made in Italy altın ve mücevherat üretimi için özel olarak düzenlediği B2B etkinliğinin 43.sü sona erdi                                                                                                         

*109 Ülkeden küresel katılım gerçekleştirildi. Avrupa% 40, Orta Doğu% 16, Asya% 14, Amerika% 13, Afrika% 8, Türkiye% 8 olarak yer aldı.                                                                                       

* 53 şirket Première'de yarıştı ve Arezzo bölgesindeki okullardan iki genç "Yetenekler" kategorisinde birinci oldu.                                                                                                                                 

* Precious Fashion”, moda aksesuarları etkinliği Bakan Urso'nun takdirini topladı.

Oroarezzo'nun 43 numaralı etkinliği, Arezzo Fiere e Congressi'de % + 14 yabancı ziyaretçi ve geçen yılki etkinliğe göre % +5 genel katılımla kapandı. İtalya% 4'te sürekli büyüme içindeydi.2023 yılında Oroarezzo, İtalian Exhibition Group'un ticaret birlikleri, şirketler ve yerel paydaşlarla paylaştığı etkinlik projesini ödüllendiren genel +%40 katılımla bir iyileşmenin başlangıcını gördü.

Bugün, Oroarezzo'daki katılımcıların sunduğu kalite ve çeşitliliğin, ev sahipliği yapan yabancı alıcıların profiliyle nasıl ideal bir şekilde eşleştiğini kanıtlayan daha fazla büyümenin doğrulandığı görüldü. İmalat, mücevherat, bileşenler, yarı mamul ürünler ve teknolojiler, IEG'nin ITA İtalyan Ticaret Ajansı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ve IEG'nin uluslararası bölgesel danışmanları ile işbirliği içinde oluşturduğu program sayesinde Arezzo'da referans pazarlarıyla buluştu ve yeni pazarlara açılmayı başardı. Arezzo, fuar merkezi dışındaki etkinliklerde ve Confguide Confcommercio Arezzo ile ortaklaşa düzenlenen City of Gold deneyimsel turunda başrol oynadı.

PAZARLAR, ONAYLAR, AÇIKLAMALAR VE YENİ GİRİŞLER

Ziyaretçiler 109 farklı ülkeden geldi; bu sayı son yılların en yüksek rakamı. Yabancı coğrafyalarda ise yüzde 40 ile Avrupa, yüzde 16 ile Ortadoğu, yüzde 8 ile Türkiye, yüzde 13 ile Amerika, yüzde 14 ile Asya ve yüzde 8 ile Afrika temsil edildi. Daha ayrıntılı olarak bakıldığında en çok temsil edilen ülkeler Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, ABD, Lübnan, Cezayir, Romanya, Polonya ve Hong Kong'du. LATAM bölgesine Meksika ve Brezilya katıldı ve Bahreyn, Laos, Venezuela, Afganistan, Karadağ ve Dominik Cumhuriyeti'nden yeni katılımlar geldi. Okyanusya'daki Avustralya'nın başarısı geçen yıla göre iki katına çıktı. 43'üncüsü düzenlenen bu etkinlikte 60 ülkeden yaklaşık 400 alıcı ağırlandı.

OROAREZZO, SÜREKLİ EVRİM: “DEĞERLİ MODA” VE KARİYER GÜNÜ
“Precious Fashion”  kuyumculuk ve moda aksesuar endüstrilerinin önde gelen seslerinin sırayla ortak stratejileri, teknolojileri ve değerleri bir araya getirdiğini ve son olarak aksesuar endüstrisinin toparlanması için bir araya geldiğini gördü.

Confindustria Federorafi ve sektördeki şirketler arasında bir anket yürüten "Leather & Luxury" dergisi tarafından desteklenen girişim, İşletme ve Made in Italy Bakanı Adolfo Urso tarafından üst düzey aksesuarlar için dönüm noktası niteliğinde bir etkinlik olarak selamlandı. Son olarak, “Genç Kuşağa Açık" Kariyer Günü girişimi ile son günde IEG,yarının genç kuyumcularının fuarda açık iş pozisyonlarına sahip katılımcı firmalarla buluşabilmesi için eğitim ve mesleki eğitim sistemi ile uyum içinde çalıştı.

IEG, Aralık 2024'te Arezzo'da düzenlenecek 4. İtalyan Mücevher Zirvesi için toplulukla bir randevu belirledi. IEG Kuyumculuk Gündemi, 11-14 Temmuz tarihleri arasında Singapur'da ve 6-10 Eylül tarihleri arasında Vicenzaoro September ile devam ediyor